Maheloomad. Tervisliku hamburgeri õpituba.

15/12/2012 23:03

 

Täna, 12.detsembril, oli meil külas Aivar Kallas. Kuulajaskonnaks ja töötoas osalejateks olid neljandiukud ja seitsmendikud. Osa projektipäevast kuulus akadeemilisemale osale, kus Aivar Kallas rääkis, mida tähendab sõnapaar - maheloomad, näitas pilte erinevatest koduloomadest. Tema mahlakat ja kuulajaid kaasavat esinemist oli mõnus jälgida. 

Foto: Aivar Kallaselt

 

Tänane teema "Maheloomad ja hamburgerite töötuba" rikastas Growing Gastronaut projekti meie koolis.

Mahehamburgerid.

Kolmapäeval, 12. detsembril, käis meie koolis mahepõllumees Aivar Kallas. Tema vestlusest võtsid osa 4. ja 7. klass.

Esimese tunni ajal tutvustas ta mahepõllunduse põhimõtteid, näidates samal ajal slaide erinevatest põldudest, loomadest, talunikest, mis tema juttu ilmestaksid. Ta püüdis meile seletada, miks seda vaja on ja miks see tervislikum, seega ka kasulikum on kui lihtsalt tavaline põllumajandus. Ta rääkis lehmadest ja lammastest, nende toitmisest ja tervislikust lihast, mis ongi lõppeesmärk. Piltidelt võis ära tunda nii mõnegi tuttava näo, sest need olid tehtud Kihelkonnal, kus Aivar Kallas ka ise elab.

Teiseks tunniks läksime käsitööklassi, et teha hamburgereid, õigemini öeldes - mahehamburgereid. Õpilased jagati rühmadesse, et kõik vajalik üheaegselt tehtud saaks, ja töö võis alata. Üks rühm poolitas ja küpsetas sooje saiakesi, teine tegi kastet ja toorsalatit, kolmas pani pihvimaterjali ahju... Pihvid, mis olid tehtud lambalihast, lõigati suurtest lihapallidest viiludeks, need olid päris maitsvad. Poiste grupp pidi sibulaid tükeldama. Kui kõik komponendid olid valmis, võis endale ise hamburgeri kokku panna, Hamburger oli  täitsa maitsev. Aga eks igaüks tegi endale sellise hamburgeri, mille ta oli valmis ka ära sööma. Kõrvale saime juua õunamahla ja mahepiima. Kuna aeg oli söömiseks üsna varane, siis päris kõik ei olnudki veel valmis sellist burksi sööma...

Kõik said kõhu täis ja palju uusi teadmisi mahepõllumajanduse kohta.

Need kaks tundi olid täitsa lõbusad. Me arvame, et selle  kahe tunni jooksul õppisime palju uut ja huvitavat.

Kevin, Märt, Kristel, Ketlin

Pildialbum 

pildialbum